Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Infolinka: 581 81 81 81

Fax: 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Cyklotrasy

Jízdní kolo je jednou z možností, jak spojit zdravý pohyb v přírodě s poznáváním malebného okolí lázní Teplice nad Bečvou. Lázněmi prochází hustá a dobře značená síť několika významných a velice atraktivních cyklostezek určených pro začátečníky i pokročilejší sportovce.

Naše lázně si oblíbil právě kvůli ideálnímu terénu pro kola i paralympionik Jiří Ježek. Oceňuje nejen služby našich lázní, ale také směs nenáročných tras i horských stoupání pro cyklovýlety.

Na těchto www stránkách Vám nabízíme popis nejdůležitějších cyklotras z našeho okolí. Zvažte své síly a vyberte si tu pravou.  V každém lázeňském sanatoriu je k dispozici půjčovna kol.

Jantarová stezka

Lázně Teplice nad Bečvou jsou jednou z důležitých zastávek dálkové cyklotrasy nazvané Jantarová stezka. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších obchodních stezek, která v minulosti spojovala oblast Baltu se Středozemním mořem.

300 km Jantarové stezky prochází kromě Teplic nad Bečvou a Hranického krasu také oblastí Ostravska, Oderskými vrchy, Moravskou bránou, Hanou, Drahanskou vrchovinou, Moravským krasem, Brnem a končí ve vinařské oblasti Pálavě.

Po stopách využívání vodní a větrné energie

Nejzajímavější cyklotrasa hranického regionu mapuje bohatou historii zdejších vodních a větrných mlýnů. Místa zaniklých či exitujících mlýnů jsou označena informačními tabulemi. Trasa je rozčleněna na 2 okruhy, druhý z nich prochází přímo centrem Lázní Teplice nad Bečvou.

Okruh č. 3.1

Trasa: Hranice - Boňkov - Potštát - Kyžlířov - Boňkov - Jindřichov vyhlídka - Střítež - Hranice

Délka trasy: 44 km

Vybrané turistické zajímavosti na trase:

  • Americké větrné kolo (Radíkov): poslední větrné vodní čerpadlo v ČR, které nepřetržitě zásobuje vodou lidskou usedlost
  • Puchart Potštát (též Sudetský zámek): rozvalina hradu postaveného nad soutokem Kouteckého potoka a Veličky
  • Kamenolom v Olšovci: zatopený bývalý kamenolom s průzračnou vodou využívaný v letních měsících jako přírodní koupaliště

Okruh č. 3.2

Trasa: Hranice - Olšovec - Partutovice - Střítež - Jindřichov - Nejdek - Bělotín - Polom - Heřmanice - Hranické Loučky - Špičky - Hranice

Délka trasy: 42 km

Vybrané turistické zajímavosti na trase:

  • Humplíkův vodní mlýn: jedinečný obilný mlýn se zachovalým vnitřním vybavením ve Stříteži nad Ludinou
  • Polomské rybníky: soustava 5 rybníků v katastrech obcí Polom a Heřmanice

Helfštýnská cyklotrasa

Turisticky velmi atraktivní cyklostezka procházející Teplicemi nad Bečvou.

Trasa: Teplice nad Bečvou - Zbrašov - U Antoníčka - Maleník - U Huberta - okolo Krásnice - Helfštýn - Týn - Lipník nad Bečvou - Týn (Pod lípou) - Týn točna - Dříně - Rybáře (lávka) - Hranice restaurace Na Střelnici - Hranice Sokolovna - Teplice nad Bečvou

Délka trasy: 32 km

Vybrané turistické zajímavosti na trase:

  • Lipník nad Bečvou: městská památková restaurace
  • Hůrka: národní přírodní rezervace
  • Helfštýn: rozsáhlá hradní zřícenina známá pořádáním nejrůznějších akcí

Cyklostezka Bečva

Bezpečná stezka krásným koutem naší země. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, jako je Vsetín, Valašské Meziříčí, Hranice, Lipník nad Bečvou nebo Přerov. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, zámky a hrady.

Počínaje 29. červnem až do konce prázdnin bude každou sobotu v provozu nová linka cyklobusu, která spojí Přerov, Lipník nad Bečvou a Hranice s Valašským Meziříčím, Rožnovem pod Radhoštěm, Horní Bečvou a Bumbálkou.

Délka celé trasy: 160 km, je rozdělena do 3 úseků.

Úsek III Bečva: 70 km - vede přes naše lázně

Úsek mezi dvěma soutoky - Vsetínské s Rožnovskou Bečvou a Bečvy s Moravou - začíná ve Valašském Meziříčí a končí v Tovačově. Měří 70 kilometrů a dovede vás z valašských kopců úzkou Moravskou bránou až do hanáckých rovin kolem Přerova.

Více informací naleznete na webové stránce: www.cyklostezkabecva.com