Lázně Teplice nad Bečvou

+420 581 81 81 81 |

KOMPLEXNÍ LÁZEŇSKÁ PÉČE PRO DĚTI

Léčíme děti již od 1,5 roku a poskytujeme léčebně-rehabilitační péči na tyto indikace:

  • nemoci onkologické
  • nemoci oběhového systému
  • obezita a poruchy výživy
  • nemoci nervové
  • nemoci pohybového ústrojí

Má Vaše dítě zdravotní problémy? Nechejte si předepsat lázně.

V Lázních Teplice nad Bečvou poskytujeme komplexní lázeňskou péči pro děti a dorost od 1,5 roku do 18 let (tj. do konce kalendářního roku, ve kterém dítě dosáhlo 18 let). Děti vážně postižené mohou být odléčeny v doprovodu dospělé osoby i ve věku nad 6 let na základě doporučení lékaře nebo psychologa. Doprovod je vždy ubytován s dítětem v samostatném pokoji s vlastním sociálním zařízením.

NOVĚ: u většiny nemocí, pokud je dítě v trvalé péči lékaře specialisty, může návrh vystavit praktický lékař.

Zdravotní pojišťovny poskytují pro děti plně hrazenou komplexní lázeňskou léčbu v délce 28 dnů. Požádejte ošetřujícího lékaře svého dítěte o vystavení návrhu na lázeňskou péči na základě jeho zdravotního stavu a pošlete své dítě do Lázní Teplice nad Bečvou. Děti neplatí lázeňský poplatek a od 1. 1. 2014 již není vybírán ani regulační poplatek. Poplatek z pobytu 30 Kč/os./noc je vybírán u doprovodu KLP (pokud nepůjde o doprovod ZTP/P klienta či nevidomého klienta).

Procedury, rehabilitaci, ubytování i stravu poskytujeme přímo v dětské léčebně Radost. V budově je provozována i školní výuka a mateřská školka.

Možnost venkovních aktivit

– hřiště s pískovištěm, venkovní hřiště na malou kopanou, basketbalový koš, ping-pong, možnost opékání buřtů, zapůjčení holí na Nordic walking

Možnost využití dalších služeb v areálu lázní

– 2 bazény, sauny, stolní tenis, minigolf, knihovna, kulturní vyžití

Dětem je stanoven individuální léčebný program podle aktuálního zdravotního stavu a dle požadavku jejich ošetřujících lékařů. Děti přímo v léčebně využívají uhličité a přísadové koupele, klasické a reflexní masáže, vířivé koupele, parafínové zábaly, elektroléčbu v omezené míře dle věku, léčebnou tělesnou výchovu, relaxační a dechová cvičení, fototerapii, dietní výživu a řadu dalších procedur.

Děti dochází pouze na plynové koupele a na rehabilitační cvičení spojené s plaváním v bazénu.

Zdravotnickou péči zajišťuje odborný dětský lékař, primář se specializací z fyziatrie, balneologie a léčebné rehabilitace, tým diplomovaných dětských sester, fyzioterapeutů, sanitářů…

Nezbytnou součástí lázeňské léčby dětí je i vzdělávací a výchovný program. Přímo v léčebně je Speciální základní škola spolu s mateřskou školou a školní družinou, ve které pečují o malé klienty speciální pedagogové. Základní škola zajišťuje výuku všech vyučovacích předmětů včetně cizích jazyků. Učebny jsou vybaveny audiovizuální a počítačovou technikou. Mateřská škola je vybavena vkusným a účelným nábytkem a plná hraček.

Za příznivého počasí jsou plně využívána nejen hřiště vybavená pro rekreační sportování v bezprostřední blízkosti dětské léčebny, ale i krásné prostředí lázeňského parku a celého malebného okolí.

Kdykoli budete chtít, můžete se za dítětem přijet podívat na návštěvu nebo si udělat pár hezkých dní přímo na pobytu s dítětem. Během jeho léčby se také naučíte principy a zásady pro domácí prostředí, ve kterých budete po skončení pobytu pokračovat. Zdravotnický personál se vám bude věnovat a vždy vám poradí. Čas strávený s dítětem se vám vrátí v podobě zlepšení zdravotního stavu a společné radosti.

Během komplexní lázeňské léčby vám umožníme pobyt s dítětem na jednom pokoji s vlastním sociálním zařízením. Přijet můžete i s dalšími rodinnými příslušníky nebo zdravými sourozenci. 

Marcela Kuchaříková, DiS. – vrchní sestra dětské léčebny Radost:

telefon: 581 687 269
mobil: 728 298 189
m.kucharikova@ltnb.cz

Pro více informací nás kontaktujte na tel.: +420 581 81 81 81 nebo napište na lazne@ltnb.cz

Položky označené hvězdičkou () jsou povinné.

Odesláním formuláře potvrzuji, že jsem se seznámil s podmínkami zpracování osobních údajů.