Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Infolinka: 581 81 81 81

Fax: 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Pobyty pro sportovce

Lázeňská regenerace pro sportovce v Lázních Teplicích nad Bečvou a.s.

Lázně Teplice nad Bečvou poskytují pestrou škálu léčebných i komerčních procedur, které působí regeneračně a zároveň zvyšují fyzickou výkonost.

Sportovec u nás může provádět trénink pod odborným vedením fyzioterapeutů. Navíc si může nastavit optimální tepovou frekvenci a wattovou zátěž pod lékařským dohledem v rámci funkčního ergometrického vyšetření či spiroergometrie. Samozřejmostí je celkové interní vyšetření včetně EKG a biochemického vyšetření krve a moči.

Velmi příjemné vanové koupele v unikátním přírodním léčebném zdroji – minerální vodě s vysokým obsahem oxidu uhličitého zlepšují prokrvení svalů a periferií. Přírodní uhličitý plyn lze aplikovat sportovcům také v suchém plynovém bazénu. Tato procedura rovněž zlepšuje prokrvení svalů a cév dolních končetin a zrychluje tak jejich regeneraci.

Oblíbené u sportovců jsou vířivé koupele (celotělové či nožní) nebo podvodní masáže, které uvolňují spasmy svalů, zvyšují prokrvení a navozují příjemný relaxační pocit.
Svalovou únavu dolních končetin lze zmírnit i ve střídavé nožní lázní, kdy sportovec opakovaně a střídavě namáčí nohy v teplé a studené vodě.

Na bolestivé stavy svalů, šlach a kloubů aplikujeme sportovcům tepelné parafínové či rašelinové zábaly nebo naopak lokální kryooterapii.
Na zmírnění bolestivých stavů může sportovec využít také širokou škálu elektroléčby.

Samozřejmostí je celá řada masáží, od léčebných klasických a reflexních přes spíše relaxační, jako jsou aromamasáže, masáže lávovými kameny, thajské olejové či madagaskarské masáže.

Ovšem nejvíce oblíbenou metodou rychlé regenerace, která současně posiluje výkonnost a celkovou odolnost organismu, zmírňuje bolesti a navozuje pocit mimořádné tělesné síly i duševní pohody je celotělová chladová terapie v poláriu Arktika při teplotě -120°C.
Při tak extrémně nízké teplotě se ochladí povrch těla a utlumí nervová zakončení, takže po opuštění polária člověk necítí bolest. To umožní rozcvičení problematických kloubů a svalů. Při následném cvičení ve fitcentru je k dispozici mnoho přístrojů, od rotopedů, běhátek  až po posilovací věže.

Sportovcům jsou u nás k dispozici také 2 rehabilitační bazény, parní sauna a wellness centrum.