Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 63
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Infolinka: 581 81 81 81

Fax: 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Procedury na doporučení lékaře

Základním léčebným prostředkem jsou koupele v unikátním přírodním zdroji - minerální vodě s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálou teplotou 22,5°C, kterou doplňuje pestrá paleta procedur z oblasti masáží, zábalů, elektroléčby i rehabilitace. Široké veřejnosti je určena nabídka jednotlivých, volně prodejných lázeňských procedur.

Tyto (níže uvedené) léčebné procedury je možné čerpat pouze na základě doporučení lékaře, který posoudí anamnézu a aktuální zdravotní stav:

Elektroléčba

Magnetoterapie
Jedná se o terapeutické využití pulzního magnetického pole. Magnetoterapie působí analgeticky, protizánětlivě, urychluje hojení a napomáhá optimalizovat svalové napětí. Nejčastěji magnetoterapii využíváme u degenerativních a zánětlivých onemocnění pohybového systému, vhodné je však použití i u některých neurologických, ortopedických a dermatologických diagnóz. Procedura je asymptomatická, klient tedy při aplikaci nic necítí.
160 Kč
Solux
Jedná se o aplikaci infračerveného záření, hlavním účinkem je prohřívání. Solux používáme při léčbě chronických zánětů dutin nebo jako přípravu před masáží či pohybovou terapií.
80Kč
Ultrazvuk
Při aplikaci ultrazvuku terapeuticky využíváme mechanické vlnění o frekvenci vyšší než 20000 Hz. V hloubce tkání dochází k „mikromasáži“ a vzniku tepla. V místě aplikace se zlepšuje cirkulace krve, dochází ke svalové relaxaci a ústupu bolesti. Lokálně se zlepšují i regenerační schopnosti tkání. Procedura je asymptomatická, klient tedy při aplikaci nic necítí.
120 Kč
Nízkofrekvenční proudy (Träbertovy proudy, Diadynamik, TENS)
Jedná se o střídavé elektrické proudy s frekvencí do 1000 Hz. Jejich účinky se liší v závislosti na použitých parametrech. Důležitá je frekvence proudu, tvar impulzu a intenzita. Mezi hlavní možné účinky patří analgezie, uvolnění svalstva, zlepšení lokální cirkulace, zmenšení otoku. Nízkofrekvenční proudy se aplikují pomocí vakuových elektrod, klient v místě aplikace cítí brnění či mravenčení různé intenzity nebo záškuby svalu.
120 Kč
Středofrekvenční proudy
U těchto střídavých elektrických proudů je používána frekvence 1000 – 100000 Hz. Podobně, jako při aplikaci nízkofrekvenčních proudů, závisí účinek proudu na volbě parametrů. Tyto proudy mají obdobné účinky, jako nízkofrekvenční proudy, výhodou je však lepší tolerance klientem. Středofrekvenční proudy se aplikují pomocí vakuových elektrod, klient v místě aplikace cítí brnění či mravenčení různé intenzity nebo záškuby svalu.
120 Kč
Distanční elektroterapie (VAS - 07)
Jde o bezkontaktní proceduru (na tělo nepřikládáme elektrody ani jiné aplikátory), účinnou složkou je zde elektrický proud, který vzniká hluboko v ošetřovaných tkáních. Proceduru lze aplikovat i přes oděv, obvaz či sádrovou fixaci. Mezi hlavní účinky patří zrychlení hojení, zmenšení bolesti, uvolnění svalstva, zlepšení prokrvení a protizánětlivé působení. Metodu užíváme k léčbě mnoha ortopedických, neurologických, dermatologických a jiných diagnóz. Procedura je asymptomatická, klient nic necítí.
120 Kč
Kombinovaná terapie
Kombinovaná terapie je současná aplikace ultrazvuku a elektroterapie. Kombinací těchto procedur dosahujeme uvolnění napětí svalových vláken, neboli myorelaxace. Myorelaxační účinek této metody je velmi intenzivní! Metodu používáme hlavně při bolestech pohybového aparátu způsobených lokálně zvýšeným napětím svalových vláken. Klient u této procedury pociťuje jemné záškuby svalů.
160 Kč
Čtyřkomorová galvanická lázeň
Jde o aplikaci stejnosměrného elektrického proudu prostřednictvím vody. Klient má ve vodě obvykle ponořeny horní a dolní končetiny. Metoda je indikovaná u vybraných neurologických diagnóz, poruch prokrvení a poúrazových stavů.
200 Kč

Masáže

Masáž reflexní
Reflexní masáž se na rozdíl od klasické masáže provádí nasucho, proto ovlivňuje kromě svalů i ostatní měkké tkáně (kůže, podkoží, fascie). Sestavy reflexní masáže jsou zaměřeny na záda, šíji a hlavu, oblast pánve nebo hrudníku. Sled hmatů každé ze sestav je přesně daný. Tato masáž zasahuje tzv. reflexní změny, které vznikají v měkkých tkáních například v důsledku poruch vnitřních orgánů. Ovlivněním reflexních změn masáž působí na zdroj potíží (v tomto případě vnitřní orgán).
250 Kč
Míčková facilitace (Míčkování)
K míčkování používáme speciální měkké míčky, kterými provádíme jemnou „masáž“. Metodika je vhodná, jako podpůrná léčba průduškového astmatu, alergií a dalších onemocnění dýchacího systému. Míčkování používáme i při vadném držení těla. Míčková facilitace byla vyvinuta v České republice, dnes je používaná celosvětově.
250 Kč

Rehabilitace

Cvičení v bazénu skupinové
Hlavní výhodou cvičení ve vodě je nadnášení těla vodou a tím odlehčení kloubů, zlepšení rozsahu pohybů v kloubech a také usnadnění pohybu. Odpor vody nám nenásilnou formou pomáhá posílit svalstvo. Cvičení ve vodě je vhodné pro všechny. Výhody ocení zvláště lidé, které bolí klouby a klasické cvičení je pro ně náročné. Lépe se cvičí i lidem s nadváhou a navíc je pro ně cvičení zdravější. Při intenzivním cvičení ve vodě si přijdou na své i fyzicky zdatní cvičenci.
100 Kč
Léčebná tělesná výchova - individuální350 Kč
Léčebná tělesná výchova - skupinová60 Kč
SM - systém - individuální350 Kč
SM - systém - skupinové cvičení (50 min/1 lekce)600 Kč
Cvičná ergometrie
Jedná se o trénink na rotopedu pod dozorem zdravotnického personálu. Optimální stupeň zátěže a dobu tréninku předepisuje lékař. Trénink lze absolvovat také na chodeckém nebo veslovacím trenažéru.
 90 Kč
Motren
Motren je přístroj pro pasivní i aktivní cvičení horních a dolních končetin. Je vhodný pro klienty, kteří pohyb vlastní silou nemohou vykonávat nebo z různých důvodů potřebují při pohybu dopomoc a také pro klienty trpící spasticitou končetin. Pohyb na tomto přístroji je podobný šlapání na kole.
 120 Kč

Kineziotaping
Kineziotaping je šetrná technika, která využívá pozitivní účinky elastické lepící pásky na pohybový aparát. Tuto metodu lze použít k podpoře uvolnění svalů, stabilizaci kloubů a také, jako pomocnou techniku při korekci držení těla. Pomáhá při bolestech zad, svalů, kloubů, podporuje regenerační procesy a prokrvení. Vhodná je také aplikace na problémové oblasti před sportovním výkonem.

Individuální rehabilitace (30 min.)

350 Kč + 1 Kč/1 cm spotřebované pásky

opakovaný kineziotaping (15 min.), vč. 30 cm pásky200 Kč

Vodoléčba

Hauffeho lázeň
Tepelná procedura, kdy do vaniček s vodou o teplotě 36 °C ponoří pacient ruce po lokty, je zabalen do prostěradla a dalším prostěradlem přikrytý. Připouští se teplá voda až do teploty 42 °C. Pacient po proceduře odpočívá v zábalu a následně se osprchuje.
120 Kč