Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Infolinka: 581 81 81 81

Fax: 581 60 17 39
E-mail: lazne@ltnb.cz

Více informací o okolí

V okolí Lázní Teplice nad Bečvou se nachází spousta turisticky zajímavých míst. Více informací o kulturních a historických atraktivitách naleznete na níže uvedených webových stránkách.

 

Město Hranicewww.mesto-hranice.cz
Městské informační centrum Hranicewww.mic.hranet.cz
Hranicko - tipy na zážitky a poznávání okolíwww.hranicko.eu/w/?p=rezervace-balicky
Muzea regionu Hranickowww.regionhranicko.cz/muzea/
Hranická historická knihovnawww.historie.hranet.cz
Městské muzeum a galerie v Hranicíchwww.mmghranice.cz
Zbrašovské aragonitové jeskyněwww.caves.cz
Město Lipník nad Bečvouwww.mesto-lipnik.cz
Hrad Helfštýnwww.helfstyn.cz
Jízdní řády - vlaky, autobusywww.idos.cz
Katalog České centrály cestovního ruchu - CzechTourismwww.kudyznudy.cz

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Přímo v areálu lázní se nachází jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobou jeskyní je minerál aragonit připomínající koblihy.

Hranická propast, Závrt

Je nejhlubší českou, ale i středoevropskou propastí, jejiž suchá část do níž lze nahlédnout má hloubku 69,5 m. V zatopené části je nejnovějším měřením z roku 1995 potvrzena hloubka 205 m. Blízko propasti se nachází typický trychtýřovitý závrt.

Zřícenina hradu Svrčov

Hrad vznikl koncem 14. století, jeho zakladatelem byl pravděpodobně Hereč Svrč ze Zdounek, od jehož rodového jména je odvozen i název hradu. Svrčov měl sloužit k ochraně statků olomouckého biskupa. Rytíři ze Svrčova drželi hrad až do konce 15. století, kdy jej opustili a nechali zpustnout.

Valšovická jezírka

Nacházejí se v blízkosti obce Valšovice a jsou součástí Školního polesí SLŠ Hranice ve Valšovicích. Tvoří je soustava tří malých vodních nádrží na potoku Krkavec.

Kunzov

Zámek nevelkých rozměrů je obehnán zdí s cimbuřím a kulatými věžemi. Impozantně působí vstupní brána s gotickým obloukem, střežená sedícími kamennými lvy s erbem. Na nejvyšším místě zámeckého areálu při ohradní zdi se vypíná hranolová věž, na fasádě zdobená reliéfy čertů, čaroděje a ježibaby na koštěti.

Zřícenina hradu Drahotuch

Drahotuch patřil mezi nejstarší na Moravě. Založil jej před rokem 1269 Bohuš z Drahotuš z rodu pánů z Čebelovic. Tento rod systematicky kolonizoval okolní krajinu a osidloval ji německými osadníky. V roce 1371 hrad koupil moravský markrabě Jan Jindřich. Na začátku 15. století se dostal do rodu pánů z Cimburka. Koncem husitských válek se hradu zmocnil loupežník Boček Puklice z Pozořic, který odtud ohrožoval celé okolí. V r. 1447 se Drahotuch vrátil Cimburkům, kteří však o něj nestáli a po třiceti letech prodali sídlo Pernštejnům. Ti ponechali hrad pustý, takže rychle chátral a měnil se v sutiny.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

V srdci Beskydských a Vsetínských vrchů na úpatí posvátné hory Radhošť leží městečko Rožnov pod Radhoštěm. Valašské muzeum v přírodě je nejstarším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a zahrnuje 120 památkových objektů.

Hrad Helfštýn

Hrad uprostřed zalesněných kopců nad půvabným údolím řeky Bečvy nabízí poučení, zábavu i rekreaci. Rozsáhlý hradní areál se stává dějištěm historického šermu, divadelní, hudební i taneční produkce. Od roku 1982 se zde pravidelně na konci srpna scházejí umělečtí kováři z celého světa a předvádějí svá díla na sympoziu Hefaiston.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži

Zámek je úzce spjat s městem, které bylo již od 13. století reprezentativní biskupskou rezidencí. Součástí zámku je rozsáhlá Podzámecká zahrada, bohatá na různé druhy dřevin, a Květná zahrada, která svým architektonickým řešením a bohatou květinovou výzdobou patří mezi světové unikáty.

Poutní místo na Svatém Hostýně

Jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v ČR se stala hostýnská hora ( 735m n.m. ) se svou Mariánskou svatyní. Tisíce poutníků zde nacházejí útočiště ve svých životních strastech i potřebách

Sv. Kopeček u Olomouce

Severovýchodně od města Olomouc se nachází poutní místo Svatý Kopeček. Uzavřený poutní areál se sestává z chrámu Navštívení Panny Marie dále obytných a účelových budov, ambitů s kaplí, která je cenným barokním dílem. Kromě nádherného chrámu můžete na Svatém Kopečku navštívit i velmi pěknou Zoologickou zahradu.

Technické muzeum Kopřivnice

V Kopřivnici se nachází Technické muzeum Tatra, ve kterém je umístěna rozsáhlá sbírka osobních i nákladních vozů Tatra a dalších výrobků této kopřivnické firmy.

Štramberk

Horské městečko v centru Štramberské vrchoviny v předhůří Beskyd je pro svou malebnost zvané "Moravský Betlém". Městu vévodí zřícenina hradu Strallenberg s válcovou věží zvanou Trúba. Unikátní je také soubor lidové architektury valašských roubených chalup z 18. a 19. století. Samozřejmě nesmíme zapomenout na voňavý cukrářský výrobek " štramberské uši ".