Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ45192570

Infolinka: 581 81 81 81
E-mail: lazne@ltnb.cz

ID datové schránky: u3fewux

Vstup do polária

Chlad je starý léčebný prostředek proti bolestem a zánětům. Lékařské studie i klinické zkoušky po celém světě ukázaly, že jeho působení na celé tělo je vhodné při terapii revmatických a chronických zánětlivých onemocnění pohybového aparátu.

Při celotělové chladové terapii je organizmus vystavem ve speciální kabině mrazu kolem -120 °C. Pobyt v kryokabině trvá 2 až 3 minuty a je velmi příjemný. Chlad účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organizmus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav klienta.

Tělo se díky mrazu výrazně prokrví, zrychluje vyplavování škodlivých produktů metabolizmu, urychluje hojení zranění a odstraňuje pozůstatky zánětů. Hluboký mráz návštěvníkovi kryokabiny neublíží, neboť se jedná o upravený suchý vzduch, technicky absolutňě zbavený vlhkosti.

Celotělovou chladovou terapii je možno využít pro zánětlivá revmatická onemocnění, artrózu, lupenku, celulitidu a nadváhu, obtíže při menopauze nebo chronické bolesti.

Pomáhá při přetížení organizmu v průběhu intenzivního tréninku. V oblasti regenerace a prevence zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí.

Před prvním vstupem do polária absolvuje klient bezplatnou zdravotní prohlídku, kterou provádíme u nás. Součástí zdravotní prohlídky je měření krevního tlaku, pohovor se zdravotníkem a následné podepsání "čestného prohlášení" o zdravotním stavu klientem. Pokud má klient vyšší tlak či jiné komplikace, doporučíme mu absolvování lékařské prohlídky. 

Procedura v poláriu probíhá ve speciálním oděvu, který Vám zapůjčíme (60 Kč) nebo si jej můžete zakoupit (460 Kč). 

Indikace:

  • chronická zánětlivá onemocnění kloubů a páteře (revmatické onemocnění, kolagenózy, M. Bechtěrev),
  • degenerativní onemocnění kloubů a páteře (artrózy),
  • bolesti kloubního, vazivového a svalového aparátu z přetěžování prací, intenzivním tréninkem,
  • lupénka (postižení kůže, kloubů),
  • zánětlivá (revmatická) onemocnění kůže, měkkých tkání,
  • léčba poúrazových a pooperačních postižení svalů, šlach a kloubů,
  • podpůrná léčba roztroušené sklerózy,
  • psychická deprese, úzkosti, stres, přepracování,
  • únavový syndrom,
  • celulitida.

Pomáhá při přetížení organizmu v průběhu intenzivního tréninku. V oblasti regeneracea prevence zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí.

Před prvním vstupem do polária je nutná zdravotní prohlídka. Do polária se chodí ve speciálním oděvu, který Vám zapůjčíme (60 Kč) nebo si jej můžete zakoupit (460 Kč). 

KONTRAINDIKACE: akutní onemocnění srdce a oběhu (infarkt myokardu, instabilní angina pectoris, plicní embolie, myokarditidy) v posledních 6 měsících, dekompenzovaná hypertenze (TK dlouhodobě nad 150/95), porucha arteriálního prokrvení III. a IV. stadia (arteritis obliterans), alergie na chlad, nádorová onemocnění, záněty hlubokého žilního systému, stavy po periferních emboliích, terminální /konečná/ stadia onemocnění srdce, plic a ledvin, horečnaté infekční onemocnění, hnisavě-gangrenozní léze na dolních končetinách většího rozsahu, těžší anémie, klaustrofobie /strach z malých prostor/, alkoholová nebo intoxikační ebrieta, těhotenství, kojení.