Lázně Teplice nad Bečvou

sleva na pobyty

-15% NA LÉČEBNÉ POBYTY

-15% NA LÉČEBNÉ POBYTY

VYUŽIJTE AKCI -15% NA VYBRANÉ POBYTY

Návrhy

POTŘEBUJETE POMOCT S NÁVRHEM NA LÁZEŇSKOU PÉČI? POMŮŽEME VÁM >>>

POTŘEBUJETE POMOCT S NÁVRHEM NA LÁZEŇSKOU PÉČI? POMŮŽEME VÁM >>>

POTŘEBUJETE POMOCI S NÁVRHEM NA LÁZEŇSKOU PÉČI?

Kam vyrazit v lázních a v okolí?

Lázně Teplice nad Bečvou leží v malebném údolí, kterým protéká řeka Bečva.

Je to místo jako stvořené pro překrásné procházky přírodou, která skýtá řadu míst k navštívení.

Také v okolí lázní naleznete spoustu výletních cílů, které je škoda nenavštívit.

Níže Vám přinášíme pár tipů kam můžete vyrazit.

1. Národní přírodní rezervace hůrka 

Rezervace se rozprostírá na ploše o rozloze 37, 45 ha na rozhraní devonských vápenců a kulmských břidlic. Jedná se o největší chráněné území na Hranicku. Národní přírodní rezervace Hůrka vznikla v roce 1952 za účelem ochrany unikátních krasových jevů, vzácné květeny a fauny. Součástí této rezervace je nejvýznamnější přírodní památka Hranic – Hranická propast. Také zde naleznete vyhlídku u sv. Janka – skalní výběžek nad řekou, ze kterého se naskýtá krásný výhled do údolí řeky Bečvy. Nedaleko sv. Janka se pak nachází zbytky hradu Svrčova založeného asi ve 14. století.  I tady najdete další z řad vyhlídek, které se v okolí Lázní Teplice nad Bečvou nacházejí.

2. Hranická propast – světový primát

Hranická propast se již od roku 2016 pyšní titulem nejhlubší zatopené jeskyně světa, kdy byl robot spuštěn do hloubky 404 metrů a byl tak překonán rekord italské propasti  Pozzo del Merro s hloubkou 392 metrů. Dosavadní rekord byl překonán v srpnu 2022, kdy se robot dostal do 450 metrů pod hladinu jezírka. Někteří speologové věří, že by propast mohla mít hloubku až jednoho kilometru! Vydejte se prozkoumat okolní přírodu a pokochejte se tímto světovým unikátem. Navštívit můžete Infocentrum Hranické propasti, ve kterém se nachází i holografické brýle, které vám umožní nahlédnout do útrob samotné propasti.

3. Zbrašovské aragonitové jeskyně – nejteplejší jeskyně v České republice

Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Unikátní výzdobu tvoří minerál aragonit, dále raftové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nejnižší úrovně jeskyní jsou trvale zaplněny plynem oxidem uhličitým. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14,5 °C. Více info na www.caves.cz.

4. Město Hranice

Nedaleké město Hranice s historickým centrem, renesančním zámkem, barokním kostelem, synagogou či židovským hřbitovem nabízí celou řadu míst k trávení volného času. Navštívit můžete některé z městských muzeí, které mají všechny vstup zdarma nebo krásnou zámeckou zahradu. Turistické informační centrum také nabízí možnost vystoupat na radniční věž, ze které se můžete pokochat pohledem na celé město. Více info na www.infocentrum-hranice.cz nebo www.mesto-hranice.cz

5. Plovárna hranice

Areál Plovárny Hranice leží na břehu řeku Bečvy v údolí Moravské brány. Na své si přijdou rodiny s dětmi, sportovci i všichni ti, kteří vyhledávají aktivní odpočinek pro tělo i duši. Vnitřní i venkovní bazény s řadou atrakcí. Více info na www.plovarna-hranice.cz

6. Hrad Helfštýn

Monumentální hradní architektura Helfštýna se tyčí nad údolím Moravské brány. Celý komplex tvoří řada staveb užitkových i fortifikačních. V současné době jsou na hradě zpřístupněna čtyři nádvoří, má pětici bran, množství bašt, věží a rozsáhlý systém vnitřního i vnějšího opevnění. Svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě s expozicí uměleckého kovářství a řadou kulturních akcí. Více informací naleznete na www.helfstyn.cz.

7. Větrné mlýny, zatopené lomy, jezírka

Okolí Lázní Teplic nad Bečvou je plné různých výletních cílů. Naleznete tu řadu technických, přírodních či historických památek, jako jsou mlýny, viadukty, tunely, zříceniny či nespočet vyhlídek. Nejzachovalejším větrným mlýnem je mlýn v Partutovicích, ke kterému se dostanete kolem zatopeného lomu Olšovec, kde se můžete i okoupat. Nedaleko lázní za obcí Zbrašov se také nacházejí Valšovická jezírka, kde můžete v klidu rozjímat a užívat si kouzelnou přírodu, také zde vede stezka vedoucí až k hradu Helfštýn. Pro více tipů navštivte www.infocentrum-hranice.cz

8. Cyklostezka Bečva

Bezpečná cyklostezka vedoucí pestrou krajinou s řadou zajímavých turistických cílů, na kterou se můžete napojit přímo v našich lázních. Lze se vydat buď směrem na Valašské Meziříčí přes Hustopeče nad Bečvou a nebo směrem na Přerov přes Hranice a Lipník nad Bečvou.  V letních měsících lze k přepravě využít i cyklobus. Více info na www.cyklostezkabecva.com.

9. Heipark Tošovice

HEIPARK Tošovice je areál plný zábavy, odpočinku a relaxace uprostřed nádherné přírody Oderských vrchů. Atraktivní místo vhodné pro rodiny s dětmi, školní výlety, firemní a soukromé akce. Podrobné informace naleznete na www.heipark.cz.

10. Zoo a zámek Lešná

Populární turistický cíl nejen pro děti v dostupné vzdálenosti od lázní. Při procházce areálem zlínské zoo projdete Afrikou, Asií, Austrálií a Amerikou, poslední oblast se jmenuje Okolí zámku. Každá oblast má své osobité kouzlo. Více informací zjistíte zde www.zoozlin.eu.

11. Zoo Svatý Kopeček u Olomouce

Rozprostírá se v lesích v podhůří Nízkého Jeseníku, v blízkosti krajského města Olomouc, v jeho místní části – Svatém Kopečku a je lehce dostupná MHD. Více informací zjistíte na www.zoo-olomouc.cz 

12. Golfové hřiště Radíkov

Devítijamkové golfové hřiště vhodné pro zkušené golfisty i pro začátečníky, kteří golf chtějí teprve zkusit. Více info na www.golf-radikov.cz.

13. Sportovní vyžití přímo v areálu lázní

Vybrat si můžete z široké škály sportovních aktivit: tenis, stolní tenis, Nordic walking, cykloturistika, minigolf, fitness, kulečník, plavání a další. Úschova vlastních cyklistických kol nebo možnost zapůjčení cyklistických kol či Nordic walking holí.