Upravit stránku

Rychlý kontakt

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou

IČO: 45192570
DIČ: CZ45192570

Infolinka: 581 81 81 81
E-mail: lazne@ltnb.cz

O lázních

Lázně Teplice nad Bečvou a.s. jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro Vaši relaxaci a načerpání nových sil.

Historie Lázní Teplice nad Bečvou sahá až do roku 1553. Patří tak k nejstarším lázním na Moravě. Tehdy nechal majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí vybudovat kamenné lázně, do nichž svedl léčivé minerální prameny s vysokým obsahem blahodárně působícího oxidu uhličitého. Zdejší lázeňská péče pomáhá obnovit síly nejen dospělým, ale i dětem a dospívajícím.

Léčebné pobyty jsou vhodné zejména pro rehabilitaci oběhového a nervového systému, pohybového aparátu, léčbu poruch látkové výměny (diabetes mellitus - cukrovka) a obezity u dětí. Pomáháme i onkologickým pacientům.
Součástí lázeňského areálu je také Odborný léčebný ústav, kde je poskytována časná kardiorehabilitační péče.

Kromě pojišťovnou hrazených pobytů nabízíme i širokou škálu služeb pro samoplátce, kteří si mohou vybrat z pestré nabídky léčebných a relaxačních pobytůjednotlivých procedur i balíčků procedur.

Přírodní léčivý zdroj
Již ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčivé účinky zdejší unikátní minerální vody při léčení srdečně-cévních onemocnění. Tato silně mineralizovaná uhličitá voda získávaná z Kropáčova a Jurikova pramene patří mezi nejkvalitnější svého druhu. Cenné je její uplatnění při vodoléčbě či v suchém plynovém bazénu, neboť je prokázáno,  že vysoký podíl oxidu uhličitého přispívá ke snižování krevního tlaku.

Vnitřní i venkovní areál Lázní Teplice nad Bečvou je nekuřácký. Kouření je povoleno pouze na speciálně vyhrazených místech u jednotlivých lázeňských domů. 

Příjemně si odpočinete i v lázeňských kavárnách Moravan, Janáček a Bečva, kde nabízíme široký výběr jídel a nápojů.

Malebná krajina a rozsáhlý park obklopující lázně přímo vybízí k procházkám i výletům po okolí, kde narazíte na zajímavé přírodní, kulturní či historické památky. Přímo v areálu lázní se nachází vstup do Zbrašovských aragonitových jeskyní, kde můžete při komentovaných prohlídkách obdivovat unikátní krasovou výzdobu. Lázněmi prochází známá turistická stezka vedoucí ke zřícenině hradu Helfštýn. Navštívit můžete také nedalekou Hranickou propast, která je nejhlubší zatopenou jeskyní na světě a je opředena mnoha legendami.

Lázně Teplice nad Bečvou a.s.
753 01 Teplice nad Bečvou č. p. 47

IČO: 45192570
DIČ: CZ 45192570

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Ostravě, oddíl B, vložka č. 419. Akciová společnost byla založena 6.5. 1992 podle §172 z.č. 513/1991 Sb. Obchodního zákoníku.

 • Historie

  Historie

  K lázeňskému využití místa položil základ tehdejší majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí, který nechal roku 1553 vybudovat kamennou nádrž ke koupání, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny minerální vody. V roce 1711 byla na levém břehu řeky Bečvy postavena první lázeňská budova v místě dnešního lázeňského sanatoria Bečva.

  Ve třicátých letech 20. století byly vědecky prokázány léčebné účinky zdejší unikátní minerální vody pro léčení srdečně-cévních onemocnění a začalo období velkého rozmachu lázní.

  pocatky_lazenstvipdf95.40 KB
 • Vize a poslání

  Vize a poslání společnosti

  Vize (cíle) společnosti:

  Budeme i nadále patřit mezi špičková kardiorehabilitační centra. V Odborném léčebném ústavu pro kardiorehabilitaci chceme udržet pozici lídra a zajistit pacientům po kardiochirurgických operacích vynikající péči v nejmodernějším zařízení svého druhu v České republice.

  Budeme i nadále patřit k významným českým lázním, kde se léčí dospělí i dětští pacienti s onemocněním srdce a cév, nemocemi pohybového ústrojí, nemocemi z poruch výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemocemi nervovými i onkologickými (dle podmínek platného Indikačního seznamu).

  K našim pacientům budeme přistupovat s úctou a vstřícností, i nadále budeme dodržovat Práva pacientů.

  Budeme rovněž poskytovat široké spektrum služeb pro klienty – samoplátce. Ve všech oblastech je prioritou nad rámec vysoce kvalitních služeb individuální a proklientský přístup.

  Společnost bude podporovat rozvoj vzdělanosti a odbornosti, zvyšovat pracovní motivaci zaměstnanců, budovat loajalitu a firemní hrdost. Dobré ekonomické výsledky, efektivní řízení i kontinuální zvyšování kvality poskytovaných služeb povedou k šíření dobrého jména společnosti a k upevnění postavení společnosti na trhu.

  Poslání společnosti:

  Posláním Lázní Teplice nad Bečvou a.s. je navázat na úspěšnou tradici a s využitím přírodního léčivého zdroje, minerální uhličité vody, poskytovat kvalitní služby v oblasti časné kardiorehabilitace a lázeňské léčebně rehabilitační péče dospělých i dětí. S týmem odborníků pomáhat upevňovat zdraví klientů, posilovat jejich fyzickou i psychickou kondici, naučit je zdravému životnímu stylu a prevenci, to vše v přátelském duchu a příjemném prostředí.