Lázně Teplice nad Bečvou

Nordic Walking

Venkovní chůze se speciálními hůlkami je optimální fyzická aktivita, které se můžete věnovat v každém věku. Chůze pomáhá při redukci nadváhy, snižuje vysoký krevní tlak a hladinu cholesterolu, pomáhá formovat postavu a posiluje imunitní systém. Lekce je vedena zkušeným fyzioterapeutem.

Cena: 260 Kč

Cena nezahrnuje zapůjčení hůlek ve výši 30 Kč / den

Nordic Walking usnadňuje chůzi a aktivizuje tělesné partie, které při normální chůzi zůstávají v relativním klidu. Nordická chůze pomáhá každému, kdo má sedavé zaměstnání a trpí bolestmi zad, strnulou šíjí a problémy s páteří.

Při nordic walking dochází k posílení velkých zádových svalů, které tlačí lopatky dolů, což výrazně zmírňuje napětí krku a ramen. Velmi příznivě se nordic walking projevuje u lidí, kteří jsou po operaci a lékař jim doporučí optimální pohyb.

Procedura bez lékařské konzultace.

Při nordické chůzi se na rozdíl od normální chůze hýbe celé tělo, což ve svém důsledku působí regeneračně a relaxačně i na pacienty, kteří podstoupili například operaci srdce. Techniku správné chůze se lze naučit během pobytu v lázních pod dohledem odborných rehabilitačních pracovníků, kteří poradí i s výběrem správné výšky holí.

Řízenou a kontrolovanou chůzí se zvyšuje tolerance zátěže srdce po infarktu a navíc po operaci srdečních cév nebo chlopní se tímto způsobem chůze rozcvičí krční a hrudní páteř, kdy je pohyblivost po operačním výkonu omezena. Výhodou je, že je tato metoda vhodná pro všechny výkonnostní i věkové kategorie.

Správným používáním hůlek při chůzi dochází k zapojování svalů téměř celého těla, zvyšuje srdeční činnost a tím působí i jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám.

Ale ani zdravý člověk by neměl tento druh chůze pomíjet. Vědecké výzkumy ve Velké Británii ukázaly, že lidé ve věku nad 60 let při chůzi dosahují zvýšené srdeční činnosti a spotřebují o 40% více energie oproti chůzi normální.

To jistě uvítají lidé obézní a kardiaci, ale také lidé s chronickým onemocněním průdušek apod. Tento sport je možno provozovat po celý rok.

MÁTE ZÁJEM O PROCEDURU?

Pro objednání nebo více informací 
Veřejnost a ubytovaní klienti na LD Moravan: m.sestry@ltnb.cz, tel.: 581 683 636
Ubytovaní klienti na LD Janáček: j.sestry@ltnb.cz, tel.: 581 686 314